Návštěva okruhu mimo závod - Itálie

Formule 1, Moto GP, WRC a jiná rychlá kola

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tuningrob 8. 6. 2015 17:33

Ahojte,

rád bych se Vás zeptal, zdá má někdo zkušenosti s návštěvou okruhu v Itálií mimo závodní víkend ?
Našel jsem, že třeba se dá dostat na Monzu za 5E. Rád bych si třeba prošel pár zatáček, boxy... Prostě z blízka vidět naživo a pár fotek na památku. Víc bližšího nemám, tak rád bych něco pozjišťoval.
tuningrob
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vjacda 20. 6. 2015 12:31

Na některých okruzích jsou závody skoro pořád a když tam nejsou závody tak se tam za poplatek prohánějí amatéři. Takže do boxů se asi nedostaneš. Takovou mám zkušenost z Německa, ale nevím jak je to na Monze.
vjacda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jimclark 23. 6. 2015 16:52

tuningrob píše:Ahojte,

rád bych se Vás zeptal, zdá má někdo zkušenosti s návštěvou okruhu v Itálií mimo závodní víkend ?
Našel jsem, že třeba se dá dostat na Monzu za 5E. Rád bych si třeba prošel pár zatáček, boxy... Prostě z blízka vidět naživo a pár fotek na památku. Víc bližšího nemám, tak rád bych něco pozjišťoval.

Byl sem tam před asi 5 lety. Musíš si zaplatit vjezd do Parco di Monza (tehdy asi 10€ za auto a 5€ za osobu) a nechají tě tam i vjet autem. To znamená dovnitř do oválu se dostaneš, a můžeš tam mimo sezónu zaparkovat kde chceš (alespoň nás tam nikdo nebuzeroval) a jít dál pěšky a fotit podle libosti. Jenže ten park je od nové závodní dráhy oddělen, a do boxů se nedostaneš. A na klopenou zatáčku a zadní rovinku oválu se dalo prolézt dírou v plotě, nikdo nás nevyhodil ale jestli je to oficiálně povolené netuším... italsky nikdo z nás neuměl a tak jsme se nikoho pořádně na nic neptali. Udělali jsme pár fotek a po hodince foceni a procházení parkem tradá pryč, meli jsme na programu jeste navstevu Maranela tak jsme celkem spechali.
http://8g.hondaclub.cz/
Jimclark
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tuningrob 23. 6. 2015 19:57

Díky za info !

našel jsem i na ofic. stránkách monzy, že je otevřeno pro veřejnost, když se nic nekoná, ale kam přesně se dá dostat, jsem nezjistil.

Nevím co v tom parku je, ale cílem je hlavně se dostat např. na hlavní rovinku mezi boxy a tribuny, do první zatáčky,...+ fotky. Nejraději bych napsal mejla přímo do IT, ale má velice křehká angličtina by jim moc nerozuměla :D
tuningrob
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pity 24. 6. 2015 16:20

Loni jsem navštívil závod wsbk v Imole a po té okruh v misanu. Tam se nic nejelo. Fotky najdeš u mě na fb

Jinak mám zkušenost i s Nurburgringem z 2013 fotky u me verejne na fb zde

https://www.facebook.com/petr.ucik.3/photos_albums
Pity
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 24. 6. 2015 19:55

Monza se dá navštívit například i v době kdy tam pořádá akce Puresport, byl sem tam kdysi jezdit v F3 a F3000 a boxová ulička byla vlastně otevřená. Přijel borec, zaplatil si jízdu v GTčku nebo drift a jel....
Vzhledem ale k tomu, že se po trati celý den pohybují buď formule a nebo GTčka, tak po okruhu vás nikdo nepustí...
dejv
dejvidek
Nováček

Odeslat příspěvekod Funferr 29. 6. 2015 21:09

Nevím jak je to po jiných závodech, ale po GP F1 nás pustili na trať a spousta lidí si ji projížděla na kole.. My jsme si prošli cílovou rovinku, Parabolicu a vzali pár kamínků ze záchytné zóny
FORZA FERRARI
Funferr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tuningrob 25. 7. 2015 13:44

Takže jsme tam byli ve čtvrtek dopoledne. Na pokladně jsem se ptal a vstup zdarma, parkování někde uvnitř okruhu zdarma, projít se v areálu můžu, na trať ne, ale do boxu jo. Tak sme zaparkovali, a šli všude, kde se dalo. V boxech byli dělníci, uklizečky uklízely v hlavní budově. Jedny vrata zezadu(tam kde stojí kamióny) hlavní budovy byly otevřeny, tak sme nahlédli, vylezli sme nahoru a viděli rovinku z vrchu. V hlavní budově sme třeba narazili na tiskovku, dostali sme se i do kabinek komentátoru. Boxovou uličku sme prošli až na konec, dále na tribuny v první zatáčce, na protilehlé rovince taktéž. Chodili sme i po oválu, dostali sme se i na křížení oválu se součastným okruhem, od tama ty fotky byly skvělé. Oval je taktéž dost klopený, třeba pořádný rozběh na vyběhnutí :D Pak sme si přelezli zábranu a sebrali trochu kamínků. Takže krom fotky z pole position máme všechno, co bylo v plánu.

Tímto rovněž díky za všechny komentáře.
tuningrob
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Funferr 28. 7. 2015 15:58

Ano ten sklon klopeného oválu mě také šokoval! Člověk se tam musí drápat po čtyřech... Každopádně procházet se po něm dá jen, když se najde díra v plotě :-)
FORZA FERRARI
Funferr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tuningrob 28. 7. 2015 20:56

Byli sme na tribuně u první zatáčky a hned vedle tribuny chybí velký kus plotu, tak sme jen prošli a šli dál až po křížení s aktuální tratí a tam těch děr bylo dost. Pak sme slyšeli hlasy, kdo že se blíží a dvy taliáni si to valili po klopeném na kole. U té první zatáčky sme přelezli na trať a nabrali trochu štěrku na památku.
tuningrob
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 8. 2015 07:24

V září zase jedeme na Monzu zajezdit si, tak sem zvědavej jak to tam bude po velké ceně vypadat, kamínků z kačírku sem minule mohl vzít kýble, když to luxovali z formule v garáži :-D
dejv
dejvidek
Nováček

Odeslat příspěvekod mtb_2 29. 6. 2023 08:01

Chlapi máte nejaké aktuálne skúsenosti s návštevou Imoly?

Chcem sa len tak pokochať..poobzerať.
mtb_2
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtb_2 9. 1. 2024 12:32

V Imole všetko zavreté. Aj reštika.
Okruh vidíš trocha cez plot.
Tak som sa odfotil s plagátom kde bol Ayrton a šiel.

https://www.google.com/search?q=imola+c ... Axvvh0e_CM
mtb_2
Nováček
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků