Zájezd na GP Itálie

Formule 1, Moto GP, WRC a jiná rychlá kola

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Funferr 17. 6. 2014 19:53

Dostal jsem darem zájezd na GP Itálie se vstupenkou General admission.. To znamená mimo tribuny.
A tak se chci zeptat jestli tu někdo nemá zkušenosti s tímto okruhem. Kam se postavit? Zda se dá do areálu okruhu pronést jídlo/pití nebo se musí kupovat uvnitř? Můžu například mezi tréninky opustit areál a zase se vrátit? Dá se dostat na starý okruh s klopenou zatáčkou?
FORZA FERRARI
Funferr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PzKpfw VI Tiger 17. 6. 2014 20:07

Kam se postavit nevím, byl jsem na tribuně.
Jídlo/pití bez problémů. Tohle kontrolovat napadne opravdu jenom čechy.
Nejsem si jistej, fakt si to přesně nepamatuju, ale vstupneky se kontrolují už hodně brzo, takže projdeš a pak si choď jak chceš. A i kdybys potřeboval pryč, tak se s tím počítá. Vstupenku mít u sebe, často se k tomu dávaj takový ty šnůry na krk, a pohoda, pustí tě vždycky.
PzKpfw VI Tiger
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sanek 23. 6. 2014 17:05

Ahoj, na Monze jsem byl dvakrát(2006,2013) vždy jen na trávu GA.Vetsinu závodu jsme se motali kolem zatáčky Parabolica, nejprve na nájezdu do ní, na vnějšku a behem závodu a ke konci, jsme byli na vnitřku Paraboliky, tam kde trefuji jezdci její vrchol, takže svisti tak tři metry od tebe. Každopádně nejlepší je jít na ten okruh co nejdřív a klidneklidne si ho celý obejít a najít si misto, jsou tam možná i lepší mista nez kolem paraboliky, ale zase když to po zavode začali pouštět na dráhu, tak to bylo kousek pod stupně vítězů. Kdybych blbec utíkal celou cestu naplno mohl jsem mit třeba Nandovu rukavici,hodil ji přímo mojim směrem, ale par metrů před. Asi máš vstupenku na celý víkend takže na treninky a kvalifikaci můžeš s touhle vstupenkou na všechny tribuny, krom nějaké VIP, tak toho taky využij, ale aspoň jeden ten trenink bych obětoval na vyhledávání právě těch dobrých mist pro závod. Do areálu proneses cokoliv, nikdo te kontrolovat nebude. Na tu klopenku se dá dostat, oficiálne je tuším zavřena (možná kvůli bezpečnosti, chátrá,ale lehce se ram dá vlézt, nikdo te vyhanet nebude a urcite nebudeš jediny, kdo se tam bude promenadovat.
F1 naživo je zážitek (nebudeš mit takový přehled jako u televize, ale tady jde o tu atmosféru), ja jsem fanoušek Alonsa, takže v 2006 jsem tam byl jako úhlavní nepřítel a loni už jsem s tifosi bucel na vettela:-) a radoval se z Nandova podia jako by vyhrál.
sanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Funferr 23. 6. 2014 20:47

Moc děkuji za zkušenosti a rady.. To s tím přístupem na tribuny v pátek a sobotu mě opravdu moc těší a doufám, že to tak bude i letos :-)
Takže není problém dostat se pod/nad tratí dovnitř okruhu? Koukal jsem jen googlemaps a tam to vypadá, že je plot hodně blízko a nedá se všude dostat... Tam jsem taky viděl fotky jak lidé chodí po staré části okruhu po klopence a bylo jich tam dost, tak doufám, že se taky dostanu :-)
Bohužel letos asi na stupních jezdce Ferrari neuvidím :-( Taky doufám, že po skončení GP nás pustí přímo na trať a dostat se pod podium by bylo skvělé :-)
FORZA FERRARI
Funferr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PzKpfw VI Tiger 23. 6. 2014 21:48

Na trať se po závodě pouští vždycky, je to tradice. V plotě jsou brány a je to na to nachystaný, ale dostat se pod podium je docela maso, asi teda. On se vždycky už před koncem začne u těm vstupů shroměžďovat velkej dav a pak to bývá docela sprint a plní se to neskutečně rychle. Takže dostat se na trať není problém. Dostat se pod podium, to asi problém bude.
PzKpfw VI Tiger
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Funferr 23. 6. 2014 22:14

Myslel jsem si podle TV záběrů, že to tak bude :-) Ale i tak projít se po asfaltu Monzy bude pěkný zážitek :-)
FORZA FERRARI
Funferr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sanek 24. 6. 2014 19:39

Třeba se poštěstí a Nando urve aspoň zase to 3.misto, není to nemožné.Dostat se pod pódium taky není nereálné, ve 2006 jsem stál přímo naproti, ale tak 25-20 metrů daleko, letos jsem byl blízko, ale bokem, stačilo tak 2-3 metry doleva a mohl jsem být na té selfičce co si fotil Nando, škoda:-(Kdybych fakt zdrhal celou tu štreku (cca300) , kdo ví jaky bych měl flek.
sanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Monty61 13. 7. 2014 21:01

Jenom malé upřesnění. Běhat po všech tribunách můžeš POUZE v pátek. V sobotu a na kvaldu stejně jako na závod pouze na místenku. Na trať to po závodě lze, z loni máme doma suvenýr po havárii z GP 3, která byla přímo před naší tribunou. Atmosféra vynikající, nemá to chybu. Kdybych srovnal,kde jsme byli tak Monza a Spa nejlepší,Hungaroring nejhorší ;-)
Monty61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Funferr 15. 7. 2014 15:27

Díky moc za upřesnění a odpovědi :-)

-- 6. 8. 2014 20:38 --

Ještě bych se rád zeptal kolik stojí přímo na okruhu například kšiltovka Ferrari nebo trička a jiné oblečení?

-- 24. 8. 2014 20:20 --

Ještě by mě zajímalo jaký je přesně program celého závodního víkendu... Teď myslím mimo F1. Pokud se nepletu, tak v ceně vstupenky je GP2 a Porsche supercup? V kolik hodin se co zhruba jede?
Nikde jsem komplet rozpis víkendu nenašel :-/

-- 9. 9. 2014 20:05 --

Tak jsem úspěšně absolvoval celý víkend. Na klopenou zatáčku jsem se dostal až v neděli při odchodu, když jsem tam spatřil ostatní fanoušky. Byl tam kus vylomeného plotu. Jinak je ovál uzavřen.
V pátek nás opravdu pustili na všechny tribuny, což je opravdu dobré využít! Člověk by se tam v pátek patrně dostal i zadarmo.. Vstupenky kontrolovali tak, že jim je člověk opravdu musel vnutit... :-)
ZVUK F1 je opravdu "slabý" dá se hlasitou řečí přehlušit, což v GP2 a nebo GP3 opravdu nejde.. Ale zase Vám nezalehnou uši, takže F1 je společenskou událostí a ostatní je uširvoucí zábava...
Po závodě nás pustili pod stupně vítězů na cílovou rovinku. Trochu jsem s tím počítal, tak jsme si našli perfektní místo na malé tribuně, kam jsme mohli i s tou nejlevnější vstupenkou a krátce po konci závodu přeskočili svodidla a po pár metrech doběhli přímo pod podium. To byl nejlepší zážitek z celého víkendu. V tu dobu se objevil za boxovou zdí Jackie Stewart a začal rozdávat autogramy.. Vydali jsme se s davem k němu, ale bohužel, když jsem byl zhruba půl metru od něho, tak nás dav odtlačil jiným směrem.. Šlo tam doslova o život. Záda nás bolela až do večera jak jsme pluli v davu i proti své vůli...
Jinak trochu nechápu, proč má F1 tak velkou návštěvnost... Vše je děláno pro TV kamery.. Téměř nemáte šanci zahlédnout pilota tváří v tvář... Při nedělním představování jsou za špalírem krasavic a kameramanů, rozdávají rozhovory, což by mohli snad v tiskovém středisku a na trati by se měli věnovat platícím divákům.. Žádná oficiální autogramiáda.
Když už nemůže být po okruhu více obrazovek, proč pod nadchody přes dráhu nedají displej, který by ukazoval pořadí.. Moc by to nestálo a navíc by z toho měl prospěch i na reklamní ploše propagovaný produkt...

Celkové shrnutí: splnil jsem si sen a viděl F1 naživo, prošel jsem se po legendární Monze, stál půl metru od Jackieho Stewarta, ale není to za ty prachy málo? Takže jako dlouholetý fanoušek F1 (televizní, knižní...) si dám určitě pár let od F1 naživo pauzu....
FORZA FERRARI
Funferr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků